AGL Yatırım Grubu bünyesinde oluşturulan RoofPAN Çatı Kontrplak Projesi Kasım 2018'de realize olarak RoofPAN Kontrplakların Bayiler üzerinden satışına başlandı. Türkiye çapında oluşturulan bayilikler üzerinden satışı gerçekleştirilen RoofPAN ile ilgili bayilik sayısı önemli seviyede artırılacak.  

RoofPAN® AGL Yatırım Grubu'nun yapı malzeme piyasasına sunmuş olduğu bir yenilik. Çatı kaplaması için özel olarak üretilmiş ahşap ürünü.

Üretim

RoofPAN® üretiminde kontrplaklar üretilirken, ağaçların soyulması sonrasında ortaya çıkarılan papellerin lif tarafları çaprazlamasına yapıştırılır. Bu ilk aşama sonrasında yapıştırılan parçalar, endüstriyel pres makineleri ile çok yüksek basınç ve sıcaklığa maruz bırakılarak preslenir ve üretim süreci tamamlanmış olur.  RoofPAN® çok sağlam olması, çabuk deforme olmaması, çekme ya da şişme gibi rahatsız edici sonuçları olmaması, kolay monte edilebilmesi gibi nedenlerle yüksek rağbet görmektedir.

RoofPAN® Rakiplerine Göre Çok Daha Sağlam

RoofPAN®, diğer ahşap ürünleri ile kıyaslandığında özellikle mukavemetlik açısından çok üstün yönlere sahiptir. Diğer ahşap malzemelere nazaran daha kusursuz ve geniş ölçülerde üretilebilen RoofPAN®  ürünleri, aynı kalınlık hatta %20 ve üzeri kalınlık değerine sahip tahtalardan çok daha sağlamdır.

RoofPAN® ’da Çekme veya Şişme Problemi Yok

Taşıma ya da çivilemeler sırasında yarılma olasılığı hemen hemen bulunmayan RoofPAN® ’ın levhaları çapraz olarak yapıştırıldığından dolayı çekme veya şişme problemi de yaşanmamaktadır.

RoofPAN® Daha Dengelidir ve Esneme Yapmaz

Kontrplak teknolojisinde liflerin birbirine dik olarak üretilmesi inovatif bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Liflerin birbirlerine dik olması sayesinde alt, üst ya da en dışta bulunan levhaların ve bunların hemen arkasındaki katmanların lifleri de aynı yöne bakmaktadır. Bu tasarım ise RoofPAN® ’ın diğer ahşap bazlı ürünlere nazaran çok daha dengeli bir özelliğe sahip olması yanında dönme ya da esneme yapmamasının da sebebi olmaktadır.

RoofPAN® Kolay Kesilir ve Uygulanır

RoofPAN® tüm dayanımlar kapsamında öncelikle çatı kaplama uygulamaları için üretilen Kavak kontrplak olup, hafifliği, sağlamlığı ve kesim kolaylığı ile tüm uygulama alanları için uygun olan üründür.

RoofPAN® ’ın Çivi ve Vida Tutma Yeteneği Yüksek

RoofPAN®, rutubetsiz ortamlarda veya tercihe göre ıslak ortamlarda beklentilerin olduğu uygulamalarda tercih edilir. Türkiye’deki Kavak ağaçlarından üretilmektedir. Yüzey görünümü açık sarı renkte, az budaklı (düşmez) ve temizdir. Çivi ve vida tutma yeteneği yüksektir.

Türkiye’nin kendi fabrikalarında üretilen RoofPAN® ülkemizde 9.5 - 12 - 15 - 18 – 21 - 24 mm olarak üretilmekte ve piyasada yer almaktadır.