Uluslararası Ticaret

Nordwest Hardwood U.S.A. 
Türkiye ve Bölge Temsilciliği

AGL Yatırım Grubu, Amerika Merkezli Küresel kereste ve ahşap panel üreticisi Nordwest Hardwoods INC. arasında 2018 yılında gerçekleştirilen anlaşma ile firmanın başta kontrplak/plywood ürünleri olmak üzere üretimini yaptığı ve global olarak dağıtım yetkisini elinde bulundurduğu ürünlerin Türkiye ve Bölge dağıtım ve pazarlama haklarını almıştır.

Dünyada küresel seviyede sayılı orman ürünleri üreticilerinden olan Amerika merkezli Nordwest Hardwood’un Türkiye ve Bölge Temsilciliği sorumluluğu ve görevi cross, transit ticaret ve Türkiye’ye direk teslimat şekilleri ile yürütülmektedir.

1869’da Kuzey Amerika-Portland’da ilk olarak Alder Fabrikası ile ticari hayata adımını atan Northwest Hardwoods başta sert ağaç ürünleri olmak üzere küresel bir üreticidir. 25’in üzerinde egzotik tür ve çok çeşitli kontrplak ürünlerinin global dağıtımını gerçekleştiren firma bugün Amerika Kıtasında sahip olduğu 28 tesiste ve 4 farklı ülkede ortaklığı olan tesislerde üretimlerini gerçekleştirmektedir. Northwest Hardwoods bünyesinde bugün parke, kereste, palet, kontrplak, deck ürünleri bulunmakta olup dünya üzerinde 11 farklı ülke ve bölgede yetkili temsilcilikleri bulunmaktadır.