İhracat

Türk kontrplak/plywood’unun ihracat ayağı; 
turkishplywood.com

Turkish Plywood AGL Yatırım Grubu çatısı altında 2015 yılında Türkiye’de yer alan ve 240,000 m3/yıl üretim kapasitesine sahip 6 kontrplak üretim tesisinin, Türk kontrplak ürünlerini dünya pazarlarında daha fazla yer alması ve hacminin arttırılması adına bir araya gelerek  gerçekleştirdiği oluşumdur.

Sahip olunan turkishplywood.com oluşumu ile Türk kontrplak/plywood’unun dünya pazarlarına açılabilmesi adına yüksek seviyede uluslararası tanıtım faaliyetleri ve bağlantılar gerçekleştirerek, özellikle son yıllarda artan bir ivmeyle gelişen yurtdışı satışları ile cari açığın kapanmasına katkı sunmaktadır.

1970'den bugüne...

Türk kontrplak üretimi 1970 yılında ilk üretim tesisi ile başlangıcını yapmış ve yarım asırlık birikim ile önemli bir noktaya ulaşmıştır. Yarım asırlık tecrübe ve birikim ile bir çok sektörün ürün ihtiyacını karşılamaya başlayan Türk kontrplağı her geçen yıl üretim kapasitesini artırarak iç ve dış piyasalara hizmet vermektedir. Üretimlerimiz başta inşaat sektörü olmak üzere otomotiv, transport, dekorasyon, denizcilik, paketleme ve birçok alanda kullanılmaktadır.

İç Pazar

Türkiye'de üretimi gerçekleştirilen kontrplak ürünleri Türkiye iç pazar talebinin %80'ini karşılamaktadır.

Dış Pazarlar / İhracat

Türkiye'de üretimi gerçekleştirilen kontrplaklar1990'lı yıllardan bu yana Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere dünyanın bir çok yerine ihraç edilmekte ve kullanılmaktadır.

Hammadde

Türkiye ormanlarından elde edilen kayın, çam, kavak, kızılağaç gibi yerli tomruklar ile yurt dışından ithal edilen Huş, Okume, Ozigo, Tetra cinsi egzotik ağaçlarla da üretim gerçekleştirilmektedir.

Kalite Politikası ve Belgeler

Türk kontrplak üretiminin ortak kalite politikası, sağlanan ürün ve hizmetlerde; müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yönetmek, değer yaratmayan işlemleri ortadan kaldırarak kaynakların etkin kullanımı ile zamanında teslimat yapmak ve sürekli iyileştirmeyi amaçlayan bir kalite yönetim sistemi oluşturmaktır.

Kalite politikası noktasında ISO Standartları kapsamında ürün, üretim ve hizmet gerçekleştirilmektedir. Kapsamda yer alan bir çok fabrikadaki ürünler CE belgesine sahip olup EN Avrupa Standartlarında üretilmektedir.