LazerPLAK

LAZERPLAK® Laser Teknolojisi için Uygun Kontrplaktır

LAZERPLAK® lazer kalıp teknolojisi için özel olarak üretilmiş ahşap kontrplak üründür. LAZERPLAK® üretiminde ağaçların soyulması sonrasında ortaya çıkarılan papellerin lif tarafları çaprazlamasına yapıştırılır. Bu ilk aşama sonrasında yapıştırılan parçalar, endüstriyel pres makineleri ile çok yüksek basınç ve sıcaklığa maruz bırakılarak preslenir ve üretim süreci tamamlanmış olur.  LAZERPLAK® çok sağlam olması, çabuk deforme olmaması, çekme, esneme ya da şişme gibi rahatsız edici sonuçları olmaması, kolay monte edilebilmesi gibi nedenlerle yüksek rağbet görmektedir.

LAZERPLAK® Rakiplerine Göre Çok Daha Sağlamdır

LAZERPLAK®, diğer ahşap ürünleri ile kıyaslandığında özellikle mukavemetlik açısından çok üstün yönlere sahiptir. Diğer ahşap malzemelere nazaran daha kusursuz ve geniş ölçülerde üretilebilen LAZERPLAK®  ürünleri, aynı kalınlık hatta %20 ve üzeri kalınlık değerine sahip tahtalardan çok daha sağlamdır.

LAZERPLAK® ’da Çekme veya Şişme Problemi Yoktur

Kesim ve çakım sırasında yarılma olasılığı hemen hemen bulunmayan LAZERPLAK® ’ın levhaları çapraz olarak yapıştırıldığından dolayı çekme veya şişme problemi de yaşanmamaktadır.

LAZERPLAK® Daha Dengelidir ve Esneme Yapmaz

Kontrplak teknolojisinde liflerin birbirine dik olarak üretilmesi inovatif bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Liflerin birbirlerine dik olması sayesinde alt, üst ya da en dışta bulunan levhaların ve bunların hemen arkasındaki katmanların lifleri de aynı yöne bakmaktadır. Bu tasarım ise LAZERPLAK® ’ın diğer ahşap bazlı ürünlere nazaran çok daha dengeli bir özelliğe sahip olması yanında dönme ya da esneme yapmamasının da sebebi olmaktadır.

LAZERPLAK® Kolay Kesilir ve Uygulanır

LAZERPLAK® tüm dayanımlar kapsamında öncelikle lazer kalıp uygulamaları için üretilen Kombi kontrplak olup, sağlamlığı ve kesim kolaylığı ile tüm uygulama alanları için uygun olan üründür.

LAZERPLAK® ’ın Bıçak Tutma Yeteneği Yüksektir

LAZERPLAK®, rutubetsiz ortamlarda beklentilerin olduğu uygulamalarda tercih edilir. Ruısya’nın35.paralel ve üzeri Huş ağaçlarından üretilmektedir. Yüzey görünümü açık sarı renkte, çok az budaklı ya da budaksızdır. Bıçak tutmada ve darbeli vuruş dayanımında üstün başarıya sahiptir.

Rusya fabrikalarında üretilen LAZERPLAK® ülkemizde 10 - 12 - 15 - 18 – 21 - 24 mm olarak üretilmekte ve piyasada yer almaktadır.

LAZERPLAK® / Teknik Veriler

•          Menşei: Rusya

•          Ağaç Yapısı: Huş

•          En x Boy: 1250 x 2500 mm / 1525 x 1525 mm

•          Kalınlık: 10, 12, 15, 18, 21, 24 mm

•          Ürün Yoğunluğu: 650-700 kg/m³ - EN 626

•          Standartı: EN 636

•          Tutkal : MR

•          Emisyon Sınıfı : E1